Hogyan segíthet a ganodermás kávé, ha reflux betegséged van?
A reflux betegség ma már igen sok embert érint.Ilyen esetekben általában az orvosok tanácsa, hagyd abba a kávézást. Ezzel így voltam én is.

Fontos megjegyeznem, hogy nem vagyok orvos, viszont sajnos én is tudom, hogy mi az a reflux, miután érintett vagyok
A túlsúlyos emberek, azok akik dohányoznak és a mozgásszegény életmódot folytatók mind -mind hajlamosak a refluxos megbetegedésre.

Sok- sok olyan emberrel találkoztam, akik ebben a betegségben, szenvednek. Ezeket az embereket általában tiltják a kávézástól. Az viszont nagy örömömre szolgál, hogy van választási lehetőség, nem kell végleg lemondani a kávéivás élvezetéről, tudok segítséget nyújtani, hisz nem kell mást tenni, csak a hagyományos kávét kell lecserélni egy különleges kávéspecialitásra, a gyógygombás kávéra.
Fontos, hogy ezentúl csak ezt a kávét igyuk! - így teljes mértékben megoldhatjuk a problémánkat.
A reflux nagyon kellemetlen tüneteket tud produkálni:

- Égető, éles, szúró fájdalom a jobb bordaív alatt, illetve a gyomortájékon,
- savanyú szájíz és rossz lehelet.
- különböző mértékű és fokú gyomorégés
- rekedtség
- köhögés,
- puffadás
- savas felböfögés
- fájdalmas nyelés, és hányás
De nézzük mi is az a reflux a Wikipédia meghatározása szerint?
Refluxbetegségről akkor beszélünk, amikor a gyomor (gaster) savas tartalma valamilyen mértékben a nyelőcsőbe (oesophagus) rendszeresen visszakerül (reflux = visszafolyás). Egészségesekben is előfordulhat, hogy a gyomor záróizma nem zár mindig teljes biztonsággal, és ennek következtében néha felszökik a gyomorsav a nyelőcső alsó szakaszára. Ez azonban normálisnak tekinthető, és nem okoz komolyabb problémát. A fejlett ipari országokban a népesség 10-20%-ánál fordul elő refluxbetegség.[1]
Tünetei:
A reflux azért okoz kellemetlen tüneteket, mert a gyomorban levő erős sav felmarja a nyelőcső, esetenként a gége nyálkahártyáját, illetve idegi úton hörgőgörcsöt is okozhat. Betegség tünetei jellegzetesek. Az egyik leggyakoribb ezek közül a különböző mértékű gyomorégés. Ez rendszerint a szegycsont mögötti égető fájdalomérzetként jelentkezik, amely a mellkason keresztül felfelé, a szájba sugárzik. A fájdalmat ekkor már szinte bármilyen tevékenység fokozza: hajolás, lefekvés, hideg vagy forró ital, étkezés. Ez az érzés általában étkezés után néhány órával jelentkezik. Sokaknál a tünetek nem egyértelműek, más betegségre emlékeztetnek. Így okozhat rekedtséget, éjszakai-reggeli krónikus köhögést, szorító mellkasi fájdalmat. További tünetek lehetnek még: Égető, éles, szúró fájdalom a jobb bordaív alatt, illetve a gyomortájékon, savanyú szájíz és rossz lehelet.
Okai:
A szakértők nagy szerepet tulajdonítanak a refluxbetegség kialakulásában a nyelőcső alsó záróizmának, illetve zárókészségének, mivel ez biztosítja a gyomortartalom visszafolyásának megakadályozását. Normál esetben a záróizom összehúzódásakor a nyelőcsőben keletkező nyomás nagyobb, mint a gyomorban lévő nyomás, így reflux nem jön létre.
Szövődményei:
Tartósan fennálló refluxbetegség súlyosan károsítja a nyelőcső nyálkahártyáját, ami annak gyulladásához vezet, ez az ún. reflux oesophagitis. A folyamat előrehaladtával a nyelőcső nyálkahártyája megváltozik, a normálisan jelenlévő többrétegű el nem szarusodó laphámot hengerhám váltja fel. Ez az elváltozás a Barrett-nyelőcső vagy Barrett oesophagitis egy daganatmegelőző állapot, melyből nyelőcső adenocarcinoma fejlődhet ki.
Kezelése:
A refluxbetegség lehetséges kezelési módjai: életmód-változtatások, gyógyszeres kezelések és sebészeti beavatkozás.

A panaszaink megszüntetésének eredményességéhez feltétlenül szükséges az orvos felkeresése, és utasításainak maradéktalan betartatása.
Emellett viszont mi magunk is tehetünk néhány dolgot a reflux betegség ellen, annak enyhítésére.
Szükséges az életmódunkon változtatni:
- Kerülnünk kell a nehezen emészthető, túl zsíros, túl fűszeres ételeket, mert ezek tovább maradnak a gyomorban, így kedveznek a refluxnak.
- Javasolt gyakoribb étkezésekre váltani, és kis adagokra cserélni az étel mennyiségét.
- Kerülni kell az alsó nyelőcső-záróizom működését károsan befolyásolandó ételeket, mint például a kávé, a tea, a csokoládé és az alkoholos italok fogyasztása.
- A szénsavas italok sem javasoltak, de az édességek, a méz, és az ecetes ételek sem tesznek jót.
Fentebb ugyan írtam a kávét, hogy azt kerülni kell, de van egy olyan kávé specialitás amit azok is ihatnak akik gyomorégéssel, reflux betegséggel küzdenek. Ez nem más, mint a ganodermás kávé, amelynek a hozzáadott ganoderma gyógygomba miatt lúgosító hatása van, így ez a kávé nemhogy nem savasítja a gyomrot, hanem hosszabb távú, és kizárólagos fogyasztása támogathatja a gyógyulást.
Természetesen az orvosunk utasításait maradéktalanul be kell tartani!
Összegzésként leírható, hogy:
- mennyire fontos a helyes táplálkozás és a szervezetünk karbantartása, mert ma már egyre több olyan ételt fogyasztunk, ami elsavasítja a szervezetünket.
- fontos, hogy megelőző célzattal fogyasszunk olyan ételeket, étrend kiegészítőket amelyek segítik a szervezet egyensúlyát fenntartani, azaz lúgosítanak
Én ezért iszom a ganodermás kávét, ami egy egészséges lúgosító kávé, illetve szedek spirulina étrend kiegészítőt, aminek szintén jelentős a lúgosító hatása.